Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Zemke: Macierewicz świadomie marnotrawi kadry w nieprawdopodobny sposób

dodano 2017-03-18 11:39 w kategorii: Informacje

- Generałów w Polsce mamy mało, to jeden z mitów, że jest ich za dużo. W tym momencie mamy czynnych około 65 generałów, ponieważ nowi są powoływani stosunkowo rzadko, natomiast fala odejść jest duża – powiedział Janusz Zemke, eurodeputowany SLD w programie „Fakty po Faktach” na antenie TVN24, komentując kolejne odejścia wśród kadry dowódczej w polskiej armii. – Obecne wydarzenia to marnotrawstwo kadry w nieprawdopodobny sposób, poważniejszą rzeczą jest to, że odchodzą dowódcy w trakcie kadencji, w sile wieku – podkreślił Zemke. – Ich następcy nie mają czasu, aby się na te stanowiska przygotować – dodał.   

Były wiceminister obrony narodowej w swojej wypowiedzi zaznaczył, iż minister Antoni Macierewicz burzy świadomie cały system dowodzenia w polskiej armii. – Mamy chaos, marnotrawstwo kadry i nie rozwiązano jak do tej pory  żadnego problemu – oświadczył Janusz Zemke.

Rozmowa z eurodeputowanym SLD rozpoczyna się od 17 minuty i 16 sekundy programu.

Aby obejrzeć program kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  dzisiaj o 10:09

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  3 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.