Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Szejna: Polski rząd osłabia naszą pozycję negocjacyjną w sprawie przyszłego budżetu UE

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-11-23 w kategorii: Informacje

- Propozycje pana prezydenta Andrzeja Dudy dotyczące Krajowej Rady Sądownictwa, a szczególnie wyboru jej 15 członków, są niekonstytucyjne. KRS stoi na straży niezawisłości i niezależności sądów, jak będzie mogła realizować swe funkcje, skoro 21 członków tej instytucji będzie wybieranych przez polityków – rozpoczął konferencję prasową SLD w Sejmie wiceprzewodniczący partii Andrzej Szejna. - Odbywamy tę debatę tydzień po tym, jak Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce, w której zawarto bardzo ostrą i radykalną ocenę sytuacji w Polsce – przypomniał.
 
Szejna odnosząc się do toczonej debaty w Sejmie nad prezydenckimi projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym stwierdził, iż istnieje niebezpieczeństwo, iż uchwalenie niekonstytucyjnych ustaw dotyczących systemu sprawiedliwości w Polsce, może spowodować, iż nasz kraj może utracić część funduszy europejskich. - Nie mówię tu o obecnej perspektywie finansowej, ale o przyszłym budżecie UE, z którego możemy otrzymać znacznie miej pieniędzy, ponieważ sami dajemy argumenty do ręki innym państwom Unii – ocenił polityk Sojuszu. - Będzie to kara za brak praworządności – dodał.  
 
Wiceprzewodniczący SLD podkreślił, iż nie jest możliwe racjonalne i sprawiedliwe wydatkowanie funduszy w kraju, w którym nie działa wymiar sprawiedliwości, a konstytucja jest łamana. - Polski rząd osłabia naszą pozycję negocjacyjną w sprawie przyszłego budżetu UE – ocenił. - Za karę nałożoną na Polskę nie będzie odpowiedzialna opozycja, nie będą odpowiedzialni Polacy, ale polski rząd – oświadczył.     
 
Andrzej Szejna zaapelował do polityków zarówno opozycji, jak i obozu rządzącego o  otrzeźwienie i stonowanie poziomu debaty. - Rzucanie projektów, nawet jeśli są złe, na podłogę w niczym nie pomaga i jest to zwykły objaw braku szacunku – skomentował. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  dzisiaj o 10:09

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  3 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.