Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Elsner: Sejmowa komisja poparła inicjatywę SLD w sprawie wakacyjnych wyjazdów dzieci

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-11-23 w kategorii: Informacje

- Z 5 000 000 uczniów szkół podstawowych, ostatniego lata na wakacje nie pojechało 1 500 000 dzieci – przypomniał Wincenty Elsner podczas konferencji prasowej poświęconej projektowi ustawy SLD, w którym domagamy się zniesienia obciążenia PIT i ZUS dofinansowania zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży. - Wszystkie dzieci są nasze i nie powinny być traktowane gorzej, tyko dlatego że rodzice jednych pracują w małych firmach, a drudzy w sferze budżetowej, czy też dużych zakładach przemysłowych – podkreślił wiceprzewodniczący Sojuszu.
 
 -Dziś na komisji dowiedzieliśmy się, iż Ministerstwo Finansów już zrealizowało część naszych postulatów, ponieważ zwolniono 2000 złotych z opodatkowania PIT, o ile pracodawca przeznaczy je na wypoczynek dzieci i młodzieży ze środków obrotowych, a nie z Funduszu Świadczeń Socjalnych – poinformował Elsner. - Jest to krok w dobrym kierunku - dodał. 
 
Polityk SLD oświadczył, iż ruch jest obecnie po stronie Elżbiety Rafalskiej, ponieważ to w jej gestii leży możliwość zwolnienia wypoczynku dzieci i młodzieży ze składek ZUS. - Cieszy nad fakt, iż sejmowa Komisja Petycji wystąpi z dezyderatem do minister pracy i polityki społecznej, w którym sugeruje, aby zrealizować również pomysł SLD i zwolnić dofinansowanie ze składek ZUS – poinformował Elsner. 


Komentarze

Wydarzenia

 • Miller: Morawiecki nie jest w stanie ocieplić stosunków na linii Bruksela-Warszawa

  dzisiaj o 10:09

  - Mateusz Morawiecki ma umiejętności czarnoksiężnika. Przekonał Jarosława Kaczyńskiego, że za pomocą PowerPointa można uzdrowić gospodarkę. A tak nie jest. Żeby tak się stało potrzebna jest zmiana polityki a nie polityka - mówi gość Roberta Mazurka w RMF FM, były premier Leszek Miller.czytaj więcej»

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  3 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.